«Фабрика тролів» перед виборами до Конгресу запустила новий сайт, розрахований на американську аудиторію.

Про це повідомляє Українська правда за даними AP.

Більшість експертів упевнені, що, хоча левова частина маніпуляцій перед виборами має суто американські джерела, немає ніяких сумнівів у тому, що РФ веде велику роботу у цій сфері

«Наочною ілюстрацією є сайт USAReally. Сайт був запущений у травні Федеральним агентством новин, що входить до імперії, якій, імовірно, керує союзник Путіна Євген Пригожин. Ця імперія включає «Агентство інтернет-досліджень» - так звану «фабрику тролів», співробітникам якої спецпрокурор Роберт Мюллер пред'явив звинувачення раніше у цьому році», - пише AP.

Наголошується, що московський офіс USAReally знаходиться у тому ж будинку, що і «Федеральне агентство новин».

«Фабрика тролів» у Петербурзі також перебувала «під крилом» ФАН - зараз «тролі" переїхали до нового власного семиповерхового комплексу, а їхня колишня штаб-квартира здається в оренду», - йдеться у статті.

«Сайт USAReally виглядає на диво дилетантським - відразу впадає до очей незграбність дизайну, граматичні помилки, посилання на російські соціальні мережі. Мета сайту, якщо судити по тому, що написано - надавати американцям «об'єктивну та незалежну» інформацію. У матеріалах сайту представлені теми, які дійсно є для американців цікавими, наприклад, щодо прав на носіння зброї, іммігрантів та прав ЛГБТ», - підкреслює AP.

Зазначається, що сайт зараз практично не працює. AP вважає, що «тролі» чекають вересня, коли ситуація стане більш зрозумілою за підсумками завершених партійних праймеріз.

Але не виключено, що сайт запрацює до початку президентських виборів 2020 року, які мають значно більше значення для  зовнішньої політики США.

«Тим часом армія ботів, тролів і таких сайтів, як USAReally, схоже, зондує ситуацію», - йдеться у статті.

Проте експерти не впевнені, що «тролям» вдасться повторити успіх 2016 року.

«Сайт USAReally сам по собі навряд чи стане суттєвою рушійною силою», - говорить Арік Тоулер з дослідницької групи Bellingcat.

Частково це пов'язано з тим, що Twitter і Facebook після декількох великих скандалів почали приймати безпрецедентні заходи з виявленння та ліквідації автоматичних і бот-акаунтів.

Тоулер також припускає, що сайт може створювати контект, спрямований на розколювання американського суспільства, який потім буде поширюватися через досить відомі американські агрегатори провокаційних новин, такі, як InfoWars або Gateway Pundit.

Тоулер не виключає і того, щометою сайту може бути банальне «замилювання» очей кремлівським керманичам «тролів» - люди Пригожина хочуть показати, що, незважаючи на серію чутливих ударів по його «імперії»,вона, як і раніше,сильна і може впливати на думку західного суспільства.

Раніше «Вголос» писав, що російська «фабрика тролів» в Санкт-Петербурзі продовжує активно впливати на енергетичні ринки Штатів після агресивної інформаційної кампанії на президентських виборах у США.

ІА "Вголос": НОВИНИ