Про це заявив екс-заступник голови Національного банку України, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко під час брифінгу, передає УНІАН.

«Російські банки входять у пул «білих» банків, які допускають насамперед і до ринку рефінансування, і до валютного ринку, і скуповують долари. Коли вони купують долари, падає курс гривні, і на цьому вони заробляють. І перераховують зазвичай у материнські структури. За моїми розрахунками, це 100-150 млн дол.», – сказав він.

Таким чином, за словами експерта, Національному банку варто ввести обмеження, згідно з яким банки кожної окремо взятої іноземної держави зможуть займати частку не більше ніж 8% в українській банківській системі, особливо, якщо йдеться про державні банки. Савченко підкреслив, що встановлювати ліміт на рівні понад 8% небезпечно, оскільки за умови одночасного вилучення більше ніж 8% активів банківського обігу «банківська система зупиняється». Водночас він заявив, що виступає проти повної заборони присутності російських державних банків в Україні.

«Якщо йдеться про державні банки, то в нас тільки Росія має державні банки на території України. І тут можна поставити питання про перспективи заборони присутності державних банків інших країн на території України, особливо в умовах війни. Але я виступаю проти, тому що це просто призведе до зупинки української банківської системи», – сказав Савченко.

Згідно з оцінками експерта, частка російських банків в Україні на сьогодні становить близько 18-20%.

Нагадаємо, сьогодні торги на міжбанку відкрилися на рівні закриття вчорашнього дня – 25,00/25,25 грн/дол. Протягом дня гривня зміцнилася – до 24,45-24,60 грн/дол. Учасники ринку пояснюють, що Нацбанк вийшов на міжбанк з пропозицією валюти, таким чином, попит на долари знизився і це сприяло зміцненню курсу. 

У Держбюджет України на 2016 рік курс гривні закладено на рівні 24,1 грн за долар.

ІА "Вголос": НОВИНИ