Про це повідомив перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг під час брифінгу, передає УНН.

«З огляду на останні дані щодо проявів насильства, ми все ще спостерігаємо залежність: там, де сторони розміщені близько одна від одної, неминуче спалахує насильство. 21 вересня, коли сторони підписали рамкову угоду, я думав, що вони зрозуміли цю залежність. І я все ще думаю, що вони розуміють її… Сторони чітко продемонстрували своє серйозне ставлення до розведення, а також продемонстрували що механізми контролю та управління працюють. Ми бачили це на початку нового навчального року – зброя затихла хоча б на одну ніч. Озброєні люди вздовж всієї лінії зіткнення робили точнісінько те, що їм наказали робити – нічого. Проте через місяць після підписання рамкового рішення цей процес призупинився», - повыдомив Хуг.

За словами посадовця, СММ ОБСЄ все ж бачили реальні зусилля сторін в розведенні сил, зокрема вони бачили, як демонтували позицію в районі Золотого-Первомайська, як військові пакувалися, як згортали техніку та вивозили її.

«Ми також бачили проведення деяких робіт з розмінування. Все це говорить про те, що сторони дійсно розуміють, що близькість позицій та рівень насильства тісно пов’язані. Але справа в тому, що СММ ОБСЄ не мала можливості провести верифікацію того, що розведення сторін відбулося. Сторони погодилися, що вони забезпечать доступ СММ, але насправді у СММ у кращому випадку був обмежений доступ до трьох ділянок розведення сил і засобів. Відмова сторін виконувати свої зобов’язання щодо вилучення мін на цих ділянках унеможливлює доступ СММ до цих ділянок», - сказав Хуг.

Як відомо, 21 вересня у Мінську підписали рамкове рішення тристоронньої контактної групи щодо розведення сил і засобів в зоні АТО. Відповідно до рішення, передбачається створення трьох зон безпеки на лінії зіткнення на Донбасі поблизу населених пунктів Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Контролювати дотримання домовленостей повинні спостерігачі СММ ОБСЄ.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ