За документ «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА» проголосували 432 депутати Сейму, 10 депутатів утримались, кнопку «проти» не натиснув ніхто, повідомляє українська служба ВВС.

День 11 липня, згідно з проголосованим сьогодні документом, проголошується Національним днем пам’яті жертв цього геноциду.

В ухвалі зазначено, що організований і масовий характер жорстокого злочину на Волині та у Східній Малопольщі мав характер етнічної чистки та геноциду. У тексті віддано шану громадянам Другої Речі Посполитої, жорстоко вбитих українськими націоналістами.

У тексті ухвали висловлена також повага та вдячність воякам Армії Крайової, підрозділам самооборони та селянським батальйонам, котрі боролися у захисті поляків, а також тим українцям, котрі часто, ризикуючи власним життям, рятували польських сусідів.

Єдиною поправкою, яку внесли польські депутати під час обговорення проекту постанови, стало викреслення з документу слова «братовбивчі» для опису злочинів, скоєних на Волині.

Основою резолюції став проект правлячої партії Польщі «Право і справедливість». Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943—1945 роках.

Зазначимо, 7 липня Сенат Польщі ухвалив резолюцію, в якій вшанував пам’ять жертв Волинської трагедії і запропонував Сейму встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти поляків.

Раніше низка українських експертів та політиків заявляли, що ухвалення Сеймом постанови у такій редакції може призвести до погіршення стосунків між Україною та Польщею.

ІА "Вголос": НОВИНИ