Історію цього свята розповідає «Ділова мова».

Після вознесіння Ісуса Христа настав десятий день: це був п’ятдесятий день після Воскресіння Христового. У євреїв було велике свято П’ятидесятниці в пам’ять Синайського законодавства. Всі апостоли разом з іншими учнями Христовими та іншими віруючими перебували в одній світлиці в Єрусалимі.

Була третя година дня за єврейським рахунком годин, по-нашому – дев’ята ранку. Раптом зчинився шум з неба, ніби буря раптова зірвалася і переповнила весь той дім, де перебували учні Христові. І з’явилися вогненні язики і спочили (зупинилися) по одному на кожному з них. Усі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали.

Так Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам; зійшов же у вигляді вогню на знак того, що має силу спалювати гріхи й очищати, освячувати й зігрівати душі.

В Єрусалимі в той час було багато євреїв, які прийшли з різних країн на свято. Апостоли вийшли до них і стали проповідувати їхніми рідними мовами. Таких, що увірували в Христа й охоче прийняли хрещення, виявилося того дня близько трьох тисяч осіб. Таким чином, почало будуватися на землі Царство Боже, тобто Церква Христова.

Православні християни цього дня прикрашають будинки і храми зеленими гілочками, квітами.

Звичай цей походить ще від старозавітній Церкви, коли будинки і синагоги прикрашали зеленню в П’ятидесятницю в пам’ять того, як при Синайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі закону. Сіонська світлиця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час, за загальним звичаєм, теж була прикрашена гілками дерев і квітами.

А ще квітучі гілки нагадують нам про те, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами чеснот.

ІА "Вголос": НОВИНИ