Апеляційний суд Києва не задовольнив позов Центру протидії корупції щодо закриття так званої справи «рюкзаків Авакова» про розтрату держкоштів.

Про це після засідання 5 листопада повідомила журналістам адвокат ЦПК Олена Щербан, передає УП.

«Він (суд) вважає, що ми не є заявниками у справі», – пояснила Щербан.

Водночас, у ЦПК стверджують, що в тому числі їхня заява стала підставою для відкриття «справи рюкзаків», і що це підтвердило Національне антикорупційне бюро.

Тому активісти наполягають, що мають право оскаржувати закриття провадження.

Водночас, рішення Апеляційного суду, який не погодився із ЦПК, не підлягає оскарженню.

«Сьогоднішнє рішення фактично остаточно поховало справу», – наголосив Щербан.

За її словами, поновити справу тепер може лише прокурор.

Активісти подали скаргу на постанову прокурора, який закрив справу проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Нагадаємо, що 12 липня стало відомо, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Підозрюваним у розкраданні коштів залишився лише третій фігурант справи – представник фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків Володимир Литвин.

Згодом Національне антикорупційне бюро України заявило, що оскаржуватиме постанову про закриття справи проти Олександра Авакова та Сергія Чеботаря.

«Аваківські» адвокати назвали «справу рюкзаків» політичним фарсом.

Як відомо, 31 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України вручили підозру сину глави МВС Арсена Авакова Олександру, екс-заступнику глави МВС Сергію Чеботарю і Володимиру Литвину, який у 2014 році керував ІТ-компанією «Turboseo». Їх підозрюють в розтраті під час закупівель рюкзаків Міністерством внутрішніх справ в 2014-2015 роках.

У НАБУ вважають, що тоді відомство могло втратити до 14 млн грн. Підозрюваним у «справі рюкзаків МВС» загрожує від 7 до 12 років з конфіскацією майна. При тому, що рюкзаки МВС закупило по 2799 грн, тоді як вартість їх пошиття становила 555 грн.

Солом’янський райсуд Києва 1 листопада обрав запобіжний захід Олександру Авакову, відпустивши під особисте зобов’язання і постановив носити електронний браслет. У свою чергу, прокурор у суді зазначав, що підозрювані можуть впливати на розслідування.

ІА "Вголос": НОВИНИ