Про це повідомляє Європейська правда із посиланням на австрійське видання Kurier.

В обвинувальному висновку ФБР проти Манафорта не називаються імена європейських політиків, яким Манафорт заплатив понад 2 млн доларів за «висловлення більш зручної для України позиції».

Однак там згадується «Габсбурзька група» політиків, яка активно взаємодіяла з Манафортом  у 2012-2013 роках, на чолі з «колишнім європейським канцлером».

Австрійські ЗМІ у суботу повідомили, що йдеться про Альфреда Гузенбауера, який був канцлером Австрії у 2007-2008 роках. При цьому, кандидатури інших «колишніх європейських канцлерів» були відкинути з огляду на відсутність активності з їхнього боку в контексті України у 2012-13 роках.

Сам Гузенбауер відкидає свою можливу причетність до лобіювання інтересів Януковича.

«Я не вів жодної діяльності на користь пана Януковича чи Партії регіонів», - заявив він, наполягаючи, що його інтересом у 2012-13 роках було зближення України з Європою.

«Я брав участь у публічних заходах у Парижі, Брюсселі та Берліні щоб забезпечити підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС» - заявив екс-канцлер і додав, що після відмови Януковича від підписання асоціації він згорнув свою активність.

Гузенбауер підтвердив, що після цього двічі чи тричі зустрічався з Манафортом на заходах, в тому числі у Вашингтоні, однак відмовився говорити на тему отримання від нього коштів.

Відомо, що Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні спеціального радника Роберта Мюллера про можливу змову між командою Дональда Трампа і Росією, почасти через численні зв'язки Манафорта з росіянами і його роботу з екс-президентом України Віктором Януковичем.

Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові і взяли під домашній арешт. 

Згодом Манафорт оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту. 

Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.  

ІА "Вголос": НОВИНИ