Про це агенція DARPA повідомляє на своєму офіційному сайті.

За інформацією видання Popular Mechanics, за задумом – безпілотний літальний апарат, відомий під назвою XS-1 (Експертиментальний космічний літак), матиме розмір порівняний із комерційним реактивним літаком і злітатиме вертикально, як ракета, а після досягнення суборбітальних висот здійснюватиме пуск невеликої одноразової ракети-носія верхнього ступеня. Після цього, ракета-носій виведе вантаж на орбіту, а перший ступінь XS-1 повернеться на землю, здійснивши призмелення на злітній смузі.

«XS-1 буде ані традиційним літаком, ані ракетою у звичайному розумінні, а радше поєднанням цих двох технологій з метою зменшити вартість пусків вдесятеро та перейти від нинішньої тривалої підготовки кожного пуску до їх здійснення у вільно вибраний час», – заявив Джесс Спонабл, менеджер програми DARPA.

Уряд США хоче до кінця 2019 року завершити другу фазу проектування та побудови і вже у 2020-му році перейти до активних пробних польотів, які мають сягнути інтенсивності 10 зльотів протягом 10 днів. У ході випробувань, запланована швидкість руху апарату складатиме 5 чисел Маха на першому етапі і 10 чисел Маха (понад 12 тисяч кілометрів на годину) на етапі демонстраційного виведення на орбіту вантажів вагою до півтора тон.

Мета програми – досягнути здатності виводити супутники на низьку навколоземну обріту у лічені дні. Сьогодні кожен запуск супутника на орбіту потребує місяців, чи навіть років для підготовки. Успіх цього проекту залежатиме від значного поступу технологій та роботи наземних служб, але зможе здійснити революцію у здатності нашої країни відновитись у разі катастрофічної втрати військових та комерційних супутників, від яких США сьогодні кртично залежать.

«Вголос» 

ІА "Вголос": НОВИНИ