AFP пише, що у проекті резолюції Вашингтон, Париж і Лондон закликають до безперешкодного постачання гуманітарної допомоги, забезпечення припинення вогню, та вимагають, щоб Сирія "конструктивно" брала участь у мирних переговорах під керівництвом ООН.

Серед пропозицій, які викликають суперечки, - проведення незалежного розслідування у зв'язку із заявами про атаки за допомогою токсичних газів у Сирії.

Також вказано, що Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) повинна буде протягом 30 днів представити доповідь про те, чи повністю розкрила Сирія її запаси хімічної зброї.

Гуманітарні вимоги у проекті резолюції - це дозвіл медичної евакуації та безперешкодного проїзду гуманітарних конвоїв у всіх районах.

"Переговори щодо резолюції мають розпочатися в понеділок. Але дипломати заявили, що поки не ясно, коли РБ ООН буде голосувати за проект", - пояснює ЗМІ.

Як відомо, в ніч на 14 квітня збройні сили США, Великобританія і Франція завдали удари по сирійських об'єктах, пов'язаних із хімічною зброєю. Сирійські ЗМІ повідомили про трьох постраждалих унаслідок ракетних ударів. У Міноборони Франції оприлюднили відео авіаударів по Сирії. У Пентагоні заявили, що ракетні удари США, Великобританії і Франції по об'єктах в Сирії знищили всі задані цілі.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг та канцлерка Німеччини Ангела Меркель підтримали удари, нанесені по Сирії, а Тереза Мей заявила, що удар по Сирії був законним і мав на меті послабити здатність режиму досліджувати, розробляти та розміщувати хімічну зброю.

Президент України Петро Порошенко назвав удари, завдані силами США, Франції та Великої Британії по об’єктах хімічної зброї у Сирії справедливою відповіддю на злочин проти людяності – хіматаку у Думі 7 квітня. 

Як писав «Вголос», Росія ініціювала засідання Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації із повітряними ударами США, Франції та Великої Британії у Сирії. Російська резолюція засуджувала удар по Сирії і називала цей акт «агресією» і «порушенням міжнародного права і статуту ООН». Документ вимагав негайно припинити «агресію проти Сирії», а також надати «всі необхідні умови для завершення розслідування місії щодо встановлення фактів ОЗХЗ у Сирії». Урешті, резолюцію Росії по Сирії рішуче відхилили.

ІА "Вголос": НОВИНИ