Ленінський райсуд Миколаєва виправдав слідчого поліції Віктора Клімова, якого звинувачували у вимаганні 40 тис грн. неправомірної вигоди.

Про це написало видання «Преступности.НЕТ», передають Наші гроші.

У листопаді 2015 р. співробітники СБУ затримали капітана поліції Клімова, який вимагав гроші з жителя Миколаєва за закриття кримінального провадження.

За даними слідства, Клімов розслідував наїзд водія «Ford Transit» на пішохода, який в результаті ДТП загинув. Клімов та підозрюваний зустрілися. Останній займався прибутковим бізнесом та запропонував Клімову закрити кримінальне провадження за 40 тис грн.

29 жовтня 2015 року підозрюваний в смертельному ДТП передав Клімову 20 тис грн. 11 листопада підозрюваний в скоєнні аварії прибув в поліцію за викликом слідчого і отримав дозвіл забрати з райвідділу заарештований «Ford Transit». Після цього він зі слідчим попрямував до будинку поліцейського, де Клімов мав віддати акумулятор від його «Ford». Підозрюваний передав слідчому ще 20 тис грн, і Клімова затримали.

У суді Клімов не визнавав свою провину. Він розповів, що коли 29 жовтня їздив з підозрюваним і експертом оглядати авто, то учасник ДТП говорив йому, що ніби начальник слідчого відділу вимагав у нього 40 тис грн. Тоді ж він запропонував Клімову «вирішити питання», але той відмовився, мотивуючи, що справу може закрити тільки прокуратура. Також слідчий заперечував, що брав в той день гроші.

За словами Клімова, коли підозрюваний в ДТП забирав свій акумулятор 11 листопада, то дійсно дав йому гроші під приводом подяки. Поліцейський заперечує, що вимагав гроші, оскільки на той момент він не мав повноважень у кримінальному провадженні. За його словами, після 7 листопада 2015 року всі дії з виробництва проводила прокуратура.

Передача хабара в обох випадках проводилася під контролем СБУ з використанням спецзасобів, в тому числі з фіксацією на відео і аудіоносії. Крім того, проводилося і прослуховування телефонів.

У той же час суд врахував, що з 7 листопада 2015 р. Клімов дійсно не міг як службова особа вплинути на кримінальне провадження по ДТП в зв’язку зі змінами в законодавстві. Також суд знайшов порушення в протоколі прокурора про проведення контролю за вчиненням злочину 29 жовтня 2015 року та визнав його недопустимим доказом. Все це суд трактував на користь Клімова.

У результаті суддя Дмитро Захарченко визнав слідчого невинним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) , і виправдав у зв’язку з недоведеністю в діях Клімова складу злочину.

Діяння за ч. 3 ст. 368 ККУ карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3-х років, з конфіскацією майна.

ІА "Вголос": НОВИНИ