Після виборів замість алкоголю краще випити чай, у тому числі трав’яний.

Про це в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, за словами Супрун, саме чаї подбають про втомлене через передвиборчі загострення здоров’я. При цьому вона рекомендує споживати і трав’яні чаї.

  1. Гібіскус — такий чай знижує тиск та знімає набряки, при цьому не порушує баланс електролітів; регулярне споживання такого напою знижує загальний рівень холестерину. 2. Білий чай корисний для здоров’я зубів: він пригнічує амілазу слини, тож вуглеводи їжі не стають простими цукрами — їжею для бактерій зубного нальоту. Такий напій може запобігати вільнорадикальним процесам у корі головного мозку.
  2. Вербена — такий чай заспокоює, знімає тривожність, покращує травлення, запобігає здуттю та діареї, має антимікробні властивості.
  3. Ромашка лікарська заспокоїть не гірше від алкоголю, адже сприяє утворенню гама-аміномасляної кислоти, гальмівного нейромедіатора.
  4. Меліса багато в чому нагадує ромашку. Напій із неї має спазмолітичну дію, може допомагати при дитячих кольках. Меліса зменшує запалення, заспокоює, має потужну антиоксидантну дію.
  5. Зелений чай знижує рівень кортизолу і навіть запобігає деменції. Споживання цього напою знижує ризик хвороби Альцгеймера та накопичення вісцерального жиру (росту живота).
  6. Імбир — такий чай може зупиняти вільнорадикальні процеси, що виникають після тренування чи при запаленні шлунково-кишкового тракту. Імбирний напій зменшує нудоту, в тому числі при токсикозі під час вагітності. Але те, що імбир зігріває чи лікує голосові зв’язки — це міф. Нам справді гаряче від імбиру.
  7. Звіробій діє не гірше за алкоголь, якщо зважати на зростання рівня нейромедіатору серотоніну. Активна речовина гіперфорін, що міститься у звіробої, впливає на активність генів, що відповідають за утворення серотоніну.

ІА "Вголос": НОВИНИ