Про це повідомляє ЛІГА.net з посиланням на два незалежні одне від одного джерела.

Як зазначає видання, на сьогодні до складу «Донбасенерго» входять дві теплові електростанції (ТЕС). Проблеми є в обох.

Старобешівська ТЕС працює на непідконтрольній території Донецької області та з початку 2015 року недоотримує гроші з України за відпущену електроенергію.

Слов'янська ТЕС протягом 2014-2015 років періодично зупинялася через відсутність палива на складах.

«Донбасенерго» повністю залежить від поставок вугілля із зони АТО або з Росії. Обидві ТЕС працюють на антрацитових марках вугілля, які видобувають тільки на непідконтрольній території», – йдеться в матеріалі.

Як пише видання, «Донбасенерго» – остання енергогенеруюча компанія, яку було приватизовано за президентства Віктора Януковича. В середині 2013 року Фонд держмайна продав 60,8% акцій «Донбасенерго» компанії «Енергоінвест Холдинг» за 718,92 млн грн.

Цю компанію заснував колишній депутат Верховної Ради від Партії регіонів, підприємець Ігор Гуменюк.

Правда, це тільки один з двох головних власників «Донбасенерго». За словами голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, 34% компанії володіє старший син колишнього президента Олександр Янукович.

Присутність сім'ї колишнього президента в капіталі «Донбасенерго» побічно підтверджує низка інших фактів. Наприклад, у середині минулого року, за даними «Ділової столиці», поставки обладнання для «Донбасенерго» з Росії фінансувала донецька «Мако Інвест», яку офіційно контролює Олександр Янукович. У самій «Мако» свою причетність до «Донбасенерго» спростовували.

Крім того, в першій половині 2015 року одним з основних постачальників вугілля для Слов'янської ТЕС «Донбасенерго» була Групова збагачувальна фабрика «Червона Зірка». Основні власники фабрики структури старшого сина екс-президента.

Нинішні власники вже кілька місяців шукають покупця, розповів високопоставлений чиновник у колишньому складі уряду.

Інформацію про запланований продаж «Донбасенерго» підтвердив топ-менеджер великої української енергокомпанії.

«Наскільки мені відомо, покупця ще не знайшли», заявив він.

Як зазначено, Гуменюк не коментував цю інформацію.

«Усе, що стосується «Донбасенерго», конфіденційно», сказав він.

Ще два роки тому «Донбасенерго» була найдорожчою компанією. У 2013 році вона виготовила понад 10 млрд кВт-год. електроенергії: 5,2% в загальному обсязі всієї української генерації. Її річна виручка перевищила 700 млн дол. З початком військових дій на Сході України показники «Донбасенерго» різко поповзли вниз. 

Очікувати, що новим власником «Донбасенерго» стане реальний інвестор, годі. На сьогодні компанія повністю залежить від поставок антрациту із зони АТО або його імпорту з Росії.

ІА "Вголос": НОВИНИ