Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вважає, що побудова газопроводу «Північний потік-2» через Балтійське море є трагедією і помилкою Німеччини. Про це він сказав на спільній з прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей прес-конференції у Бакінгемширі (Сполучене Королівство), що транслювалася на сайті Білого дому, пише УНІАН.

«Ви спитали про трубопровід. Як на мене, це трагедія. Я вважаю, що це жахливий вчинок, який був зроблений, коли ви годуєте мільярдами і мільярдами доларів, головним чином з Німеччини, але і з інших країн..., скарбницю Росії в той час, коли ми намагаємося зробити щось, аби був мир у світі», - заявив Трамп.

«Я вважаю, що це жахливий вчинок, який робить Німеччина. Я вважаю, що це жахлива помилка, і наскільки мені подобається Ангела, я був дуже відкритим і казав про це... Я думаю, що це жахлива справа, що у вас є трубопровід, який тягнеться з Росії. І я вірю, що Німеччина буде отримувати 50-60% або, я навіть чув, 70% їхньої енергії з Росії», - додав президент.

У цьому зв'язку він наголосив: «Як ви можете працювати задля миру і працювати з позиції сили, якщо хтось має таку владу над вашою країною. Я не думаю, що це добре. Ви не працюєте, виходячи з сили, усієї вашої сили. Я думаю, що це дуже погано для Німеччини і німецького народу, і я не думаю, що це дуже добре для НАТО».

Нагадаємо, дочірнє підприємство російського газового монополіста «Газпром» Nord Stream 2 вже розпочало роботи з будівництва приймальної станції майбутнього газопроводу в околицях німецького міста Лубмін. Будівництво трубопроводу планується завершити до кінця 2019 року. Угоди щодо фінансування проекту газогону «Північний потік-2» підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина).

Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна становити 1220 кілометрів, він має з'єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд. Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща, США та Україна, серйозні питання залишаються і в Єврокомісії. У Києві, зокрема, цей проект вважають не економічним, а політичним, та розглядають його як загрозу для національної безпеки України й додатковий фактор ризику для ЄС.

ІА "Вголос": НОВИНИ