[media=146494,146495] 

Відкриття туристичного маршруту стартуватиме з мандрівки на скітурах від смт Славське, далі до гори Ільза і с. Волосянка це протяжність нового лижного туру, – пише прес-служба Львівської ОДА.

«Ми розраховуємо на високу популярність цього маршруту. Останні два роки Славське впевнено тримається у трійці лідерів серед напрямків відпочинку у новорічно-різдвяний період. Бачимо потребу в ознакуванні коротких піших та лижних прогулянок, тому активно працюємо саме у цьому напрямку», – розповідає начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

За її словами, шлях на гору Ільза є унікальним, бо поєднує у собі одночасно піший та лижний туризм, що дозволяє користуватись ним увесь рік.

«Ще у 2016 році Гірська оперативно-рятувальна служба відкрила для туристів новий шлях на гору Ільза. Ми навіть провели у жовтні змагання з нордичної ходьби та гірського бігу на гору. Але маршрут не був прочищеним від зарості, а через відсутність інформаційних табличок, туристи могли заблукати. Тепер спільними зусиллями ми розробили якісну систему  ознакування на Ільзу», – доповнила Наталя Табака.

Протяжність самого маршруту в один бік 8,7 км. Він розрахований на активних туристів, які полюбляють піші мандрівки чи лижні походи. Мальовничі карпатські стежки ведуть на вершину Ільзи, де вже побудований гірськолижний бугельний витяг.

До слова, гора Ільза розташована у центрі гірського масиву, звідки відкривається панорамний вид на Славське, Тростян, гору Високий Верх та частину закарпатського полонинського хребта Боржави. Серед місцевих існує давня легенда про відьму Ільзу, яка втратила на горі коханого. Тепер закохані пари приходять на гору, щоб загадати бажання і ніколи не розлучатися.

Довідка:

Скітур – долання маршрутів на спеціальних лижах, що включає підйоми і спуски. Це комбінація гірського і простого туристичного лижного походу, а також можливість кататися на гірських лижах на таких схилах, до яких неможливо добратися на підйомниках.

Підйом здійснюється пішки на лижах. Лижі для скітур обладнанні спеціальними пристроями, що перешкоджають прослизанню камусами і спеціальними кріпленнями, які дозволяють п'ятці відриватися від лижі при ходьбі вгору. Спуск здійснюється традиційним способом.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ