Про це повідомляє Польське радіо.

Це час згадування про страждання, смерть та воскресіння Ісуса Христа. Тридення починається у Великий четвер Месою Господньої Вечері. Це подяка за встановлення таїнства Євхаристії та священства.

Під час Меси Господньої Ввечері відбувається обряд омивання ніг.

«Це схиляння священика-настоятеля до омивання ніг символізує приклад Христа, який омивав ноги своїм апостолам», – говорить викладач Університету кардинала Стефана Вишинського професор, отець Пьотр Мазуркєвич. Священнослужитель наголошує, що «Пасхальне тридення – це найважливіше християнське свято».

Ректор Папського факультету теології у Варшаві професор, отець Кшиштоф Павліназазначає, що Пасхальне тридення нагадує нам про те, що існує духовна дійсність.

«Настав час для роздумів про своє життя, про своє нині, чи не затьмарює воно нам горизонти вічності», – говорить отець Кшиштоф Павліна. Він підкреслює, що тридення є періодом, коли можна побачити те, якою є наша душа.

У Велику (Страсну) п'ятницю Свята меса на правиться. Віряни беруть участь у Літургії Страстей Господніх. Її головним пунктом є поклоніння хресту. Християни присвячують цей день згадуванню про страждання, смерть Ісуса Христа на хресті, зняття Його з хреста та поховання.

У свою чергу, Велика субота – є часом мовчання та очікування. Цього дня також не правиться Свята меса. Після заходу сонця відбувається Пасхальне надвечір'я Воскресіння Христового, що починається Літургією світла. У подвір'ї храму священик освячує вогонь, від якого потім запалює «пасхал» – воскову свічку, що символізує воскресіння Ісуса Христа.

Завершує Пасхальне тридення урочиста хресна хода. Під час процесії всі священики і віряни тричі обходять навколо костелу, проголошуючи і прославляючи Світле Христове Воскресіння.

 

«Вголос»

 


 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ