Про це він повідомив на своїй сторінці у мережі «Facebook».

«Відвідав не дуже цивілізовано, бо без попередження. Каюсь. Але інакше не зміг би відверто поговорити з персоналом. Дізнався, що є зошит, в якому облікують тих, хто здає тварин. Звичайний зошит – не спеціальний журнал. Сфотографувати не дали. Не можна, бо справжній журнал теж є, але не тут. Запитав, чи потрібно платити, щоб здати тварину – відповіли: «Ні, не потрібно!» А от продукти сфотографував. Сосиски на асфальті, кури в пір’ї в непрацюючому холодильнику, хрін (!). А на сайті підприємства кращі фотки. Коли був день депутата, теж було все гарно, доріжки дезінфекційні були…», – обурився він.

Депутат додав, що залишивши територію підприємства, повторно зателефонував у КП «Ласка» і знову запитав чи можна здати собачку та скільки це вартує. На що отримав відповідь: «Два мішки крупи, або 300 грн».

Своєю чергою, директор КП «Ласка» Дана Новарчук зазначила, що тваринам надають багато м’ясної продукції, а достатньої кількості морозильних камер у підприємства немає.

«Волонтери та небайдужі до проблеми відгукнулися та допомогли придбати дві морозильні камери (780 літрів і 900), але звісно, що їх не вдосталь. Влітку продукція дуже псується тому, витрачаючи великі кошти на пальне, мусимо возити маленькими порція щодня. Взимку ми зберігаємо їжу на цементній підлозі, я особисто виставляла такі ж фото, де їжа таким чином зберігається, з проханням допомогти закупити велику морозильну камеру – типу кімнати», – розповіла вона.

Дана Новарчук поінформувала, що розповідала Борису Смалю про те, що закордонні спонсори погодились на купівлю такої великої камери, її приблизна вартість 100 тис. грн.

«Коли люди намагаються допомогти вони вирішують проблему, а не просто виставляють фото і розводять руками. Це прекрасно, що тварини мають стільки м’яса, але я розумію, що з бюджету міста 100 тис. грн ніхто не виділить на камеру. Тому ми виходимо з положення взимку таким чином – економлячи бензин. Вся продукція перед тим як подаватися тваринам миється і вариться. Щодо коштів,то безпритульні тварини приймаються безоплатно, домашні платно – це теж не секрет. В Луцьку 10 000 домашніх тварин, якщо кожен третій захоче свою домашню тварину віддати, КП «Ласка» не зможе прогодувати тварин, тому власник повинен привезти крупи для свої тварини або оплати за те, що сам не взмозі подбати про свого домашнього улюбленця», – підсумувала посадовиця.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ