Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Загальний обсяг бюджету розвитку на 2015 рік становитиме близько 684 млн грн. Зокрема, під час обговорення проекту бюджету депутати додали 7 млн грн на ремонт просп. Свободи, від вул. Гнатюка до вул. Вороного, додали кошти на створення відділення реабілітації для учасників АТО, загальна сума – близько 1,9 млн грн.

Нагадаємо, загалом у цьогорічному бюджеті розвитку закладено видатки на допомогу учасникам антитерористичної операції та їхнім сім’ям – 9,3 млн грн. На проект «Трамвай на Сихів» – 121 млн грн, на капітальний ремонт та реконструкцію доріг і хідників – 134,7 млн грн.

На облаштування так званих громадських просторів у мікрорайонах міста закладено 6,4 млн грн.

«Ще одне надзвичайно важливе питання, на вирішення якого пропонують виділити кошти з бюджету, – це рекультивація полігону твердих побутових відходів. Також передбачають виділення коштів на підведення інженерних комунікацій до індустріального парку в мікрорайоні Рясне-2», – розповіла директор департаменту економічної політики ЛМР Ірина Кулинич. На це загалом, разом з ремонтом каналізаційних мереж, виділяють 30,5 млн грн.

Наступний рядок у бюджеті – це придбання техніки та рухомого складу для комунальних підприємств «Львівелектротранс» та «АТП №1» на суму 35,6 млн грн. Планують придбати, зокрема, один електробус і тролейбус із низькою підлогою.

На збереження історичного середовища міста Львова пропонують 14,5 млн грн, на гуманітарну сферу – 121,1 млн грн. Щодо сфери освіти, то тут насамперед планують реалізацію проектів енергозбереження, заміну вікон, відновлення дошкільних навчальних закладів, ліквідацію підвальних котелень, проведення ремонтів спортзалів, дитячих майданчиків, басейнів, дахів, фасадів, аварійних об’єктів та санвузлів у школах, поповнення матеріально-технічної бази, співфінансування інших проектів тощо. На сферу охорони здоров’я передбачено 19,4 млн грн: на клінічні лікарні, поліклініки, амбулаторії тощо. Також 6,7 млн грн пропонують виділити на управління культури: бібліотеки, театри, музичні школи, поповнення статутних фондів комунальних підприємств, народні доми й музеї. На управління молоді, сім’ї та спорту передбачено 7,1 млн грн.

Ще одним рядком у проекті є також впровадження електронного врядування і створення центрів надання адміністративних послуг у кожному районі. Таким чином, передбачено співфінансування до отриманих грантових коштів Європейського Союзу на суму 8 млн грн. Отож місто сподівається реалізувати цей проект наступного року.

32 млн грн запропоновано виділити також на будівництво пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

Як пояснив під час громадських слухань голова депутатської бюджетної комісії, «свободівець» Яромир Самагальський, в абсолютних цифрах це дуже великий бюджет розвитку для міста Львова. Однак, зважаючи на економічну ситуацію в країні, ріст цін, курсу валют, здорожчання робіт, енергоносіїв, він прогнозує, що не менш як 30% робіт не буде виконано.

«Адже просто не буде охочих брати участь у тендерах. Бо коли підприємець подається на якийсь тендер, наприклад, щодо ремонту школи, то фактично закладає власні кошти, а подекуди змушений брати кредит у банку. Кошти йому повертають уже після виконання робіт, а ми прекрасно розуміємо, що за цей період може бути і значна інфляція, і проблеми з казначейством, тому часто все це унеможливлює проведення певних робіт», – розповів Яромир Самагальський.

ІА "Вголос": НОВИНИ