Про це Грін розповів на симпозіумі Planetary Science Vision 2050, інформує Naked Science.

«При цьому ослабнуть «ерозійні» процеси, які викликає сонячний вітер в іоносфері і верхніх шарах атмосфери, дозволивши їй протягом часу нарощувати тиск і температуру», - підкреслив він.

Створити штучне магнітне поле автори проекту пропонують в точці Лагранжа L1 між Марсом і Сонцем, а не на самій планеті. Потужне магнітне поле почне відбивати частинки сонячного вітру і дозволить атмосфері знову накопичити масу і щільність.

Як підкреслює Грін, подібній підхід дозволить планеті відновитися самостійно, за рахунок природних процесів, що відбуваються на ній. Дослідники провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що при такому захисті атмосфера Марса зможе набрати щільність і тиск на рівні половини земних вже за кілька років.

Це дозволить температурі на поверхні зростати, і як тільки вона підніметься приблизно на 4°С, на полюсах стане тепліше і приполярні шапки замерзлого вуглекислого газу почнуть випаровуватися. Цей газ ще більше ущільнить атмосферу й створить парниковий ефект, який прискорить всі процеси потепління, поки врешті-решт не розтануть запаси водяного льоду.

Вчені вважають, що таким шляхом, можливо, вдасться відновити до 1/7 від тих великих обсягів вологи, які колись були на Марсі. Залишиться занести сюди мікробів і гриби, а потім висадити перші рослини.

Вважається, що в минулому Марс мав досить щільну атмосферу, на планеті зберігалися великі запаси води і комфортна температура.

«Вголос»

 

ІА "Вголос": НОВИНИ