Українську сторону у переговорах представлятиме міністр фінансів Наталія Яресько, передає «Радіо Свобода».

«30 червня 2015 року у штаб-квартирі Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні відбулася зустріч між делегацією України на чолі зі спеціальним урядовим уповноваженим з питань боргу Віталієм Лісовенком, членами Спеціального комітету кредиторів України та представниками Міжнародного валютного фонду. За підсумками зустрічі, Україна та члени Спеціального комітету кредиторів досягли домовленості про умови забезпечення конфіденційності, що дозволить представникам Міністерства фінансів та кредиторів провести переговори по суті можливого рішення, які розпочнуться наступного тижня», – мовиться у спільному повідомленні Міністерства фінансів України та Спеціального комітету кредиторів.

26 червня міністр фінансів України Наталія Яресько повідомила, що уряд шукає можливість домовитися з міжнародними кредиторами, але не виключає ймовірності запровадження мораторію на зовнішні виплати до досягнення прийнятної угоди про реструктуризацію (перегляд).

Реструктуризація частини зовнішнього боргу – одна з рекомендацій Міжнародного валютного фонду, від якого Україна очікує отримати другий транш кредиту.

Комітет кредиторів – це об’єднання найбільших іноземних кредиторів України, яке сформували після того, як уряд України заявив про намір реструктуризувати частину зовнішнього боргу України.

Комітет не підтримує ідею українського уряду списати частину боргу і наполягає на досягненні компромісу щодо відстрочення боргових зобов’язань. Уряд, у свою чергу, неодноразово звинувачував комітет у непрозорості і неготовності домовлятися.

Нагадаємо, Україна запропонувала кредиторам 40-процентне списання боргу й нові бонди, платежі за якими буде прив'язано до економічної ситуації. Водночас аналітики стверджують, що кредитори навряд чи приймуть таку пропозицію.

На тлі цього американська «Goldman Sachs» прогнозує, що в липні Україна оголосить дефолт. 

Як писав «Вголос», за словами Наталії Яресько, Україна не може чекати до вересня для досягнення домовленостей з кредиторами щодо реструктуризації $15,3 млрд, не застосувавши мораторій на виплату боргів. 

ІА "Вголос": НОВИНИ