Прокуратура в Німеччині розглядає політичні мотиви вбивства у Берліні етнічного чеченця з Грузії Зелімхана Хангошвілі.

Західна преса вказує, що смерть колишнього учасника російсько-чеченської війни схожа на інші вбивства й замахи, здійснені російськими агентами у різних країнах, пише Голос Америки.

"Ми не маємо доказів, які б вказували на класичні злочинні мотиви", - сказав про слідство речник берлінської прокуратури Мартін Стелтнер.

Німецька поліція утримує підозрюваного громадянина Росії, якого захопили одразу після вбивства 23 серпня, коли він викинув у річку Шпрее пістолет і велосипед, на якому їхав.

Поліція повідомила, що росіянин заперечує свою причетність, відмовився співпрацювати зі слідством і не давав свідчень.

Злочин стався майже опівдні у п’ятницю 23 серпня у парку Малий Тірґартен (Kleiner Tiergarten) у центрі Берліна поблизу головних урядових будівель - Рейхстагу та резиденції канцлера Німеччини.

Німецькі ЗМІ, цитуючи свідків та інші джерела, повідомляють, що нападник на велосипеді під’їхав до жертви ззаду і вистрілив з пістолета у спину, а потім пристрелив у голову.

Поліція швидко затримала підозрюваного після того, як той, згідно з розповідями, скинув перуку і викинув неподалік у річку пістолет з глушником і свій велосипед.

Згодом аквалангісти поліції виловили ті предмети з річки.

Затриманого називають 48-річним російським громадянином Вадимом С. і повідомляють, що він незадовго до вбивства прибув до Берліна з Москви через Париж і мав квитки назад до Москви.

Зелімхан Хангошвілі народився в Грузії в районі Панкіської ущелини, де мешкають етнічні чеченці.

Він воював у другій чеченській війні проти Росії у 2001 - 2005 роках і був соратником загиблого чеченського ватажка Аслана Масхадова.

На Хангошвілі 2015 року був вчинений замах у Тбілісі, внаслідок якого він був поранений, але вижив.

2016 року він через Україну прибув до Німеччини, де попросив притулку, стверджуючи, що рятується від неодноразових спроб його убити.

Німецька влада не надала йому офіційного притулку, але певний час поліція тримала Хангошвілі під особливою увагою як підозрюваного ісламіста.

У Берліні залишаються його дружина і четверо дітей.

2006 року російський парламент схвалив закон, який дозволяє президентові Росії використовувати збройні сили і спецслужби за межами країни у для того, що критики називають позасудовими убивствами.

ІА "Вголос": НОВИНИ