Про це повідомляють у дитячому фонді ООН, передає ВВС Україна.

Нині одна з п'яти дівчат одружується у віці до 18 років, а десятиліття тому – одна з чотирьох.

Найбільше скорочується кількість ранніх шлюбів у країнах Південної Азії, повідомляють в ЮНІСЕФ.

В Індії цього вдалося досягти завдяки наданню кращої освіти дівчатам, а також шляхом оприлюднення інформації про шкоду для дітей від ранніх шлюбів.

Агентство повідомляє, що найгіршою була ситуація в Африці, але навіть в Ефіопії вдалося скоротити рівень дитячих шлюбів на третину.

Попри втішну тенденцію Аджай Малхотра, головний гендерний радник ЮНІСЕФ, зазначає, що «нам доведеться пройти довгий шлях».

«Коли дівчинка змушена вийти заміж у дитячому віці, вона відразу стикається з наслідками, а згодом додаються ще й довгострокові наслідки», – каже пані Малхотра.

«Її шанси закінчити школу знижуються, а от шанси зазнати жорстокого поводження від чоловіка чи отримати ускладнення під час вагітності – зростають. Також є величезні соціальні наслідки та підвищений ризик розвитку бідності між поколіннями», – додає вона.

У доповіді зазначено, що тягар дитячого шлюбу перемістився до Африки на південь від Сахари.

В ЮНІСЕФ зазначають, що приблизно один з трьох дитячих шлюбів зараз припадає на Африку на південь від Сахари, у порівнянні одним на п'ять десять років тому.

Світові лідери заприсяглись покласти край дитячим шлюбам до 2030 року – це одна з цілей сталого розвитку ООН.

Пані Малхотра зазначила, що для досягнення цієї мети необхідно активізувати зусилля, «щоб не дати вкрасти дитинство у мільйонів дівчаток через цю руйнівну практику».

ІА "Вголос": НОВИНИ