Про це повідомляє прес-служба відомства.

Цього року було зареєстровано також 49 випадків захворювання на ботулізм, серед яких 33 пов’язані із вживанням рибної продукції, у тому числі п’ятеро постраждалих померло (Донецька, Черкаська, Сумська, Полтавська області та м. Київ – по одному). Раніше повідомлялося про шістьох померлих, але за результатами проведених досліджень померлому мешканцю м. Одеса попередній діагноз «ботулізм» спростували.

У ході санітарно-епідеміологічних розслідувань причин та умов, що призвели до виникнення і поширення інфекційних хвороб, встановлено, що основними причинами, які сприяли виникненню спалахів та харчових отруєнь, були грубі порушення санітарного законодавства, а саме: технології приготування страв, термінів та температурного режиму при зберіганні сировини та готової продукції, дезінфекційного режиму, правил особистої гігієни особами, які брали участь у приготуванні страв, недотримання товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів, порушення термінів проходження медичних оглядів працівниками та придбання продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі.

За результатами встановлених порушень вживались адекватні до ситуації заходи реагування. Відповідно до розпоряджень Держпродспоживслужби, рішень місцевих органів виконавчої влади та керівників об’єктів призупинялося функціонування 24 об’єктів, винесено 15 постанов про накладання штрафів, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 9 посадових осіб, відсторонено від роботи 17 працівників. До правоохоронних органів направлено матеріали за 46 справами, відкрито 21 кримінальне провадження. Керівникам об’єктів надано пропозиції, розпорядження щодо усунення виявлених порушень, встановлено контроль за їх виконанням.

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ