У храмі на Львівщині знайшли натільний хрест часів Київської Русі

У м. Буськ Львівської області під час реставрації підлоги в храмі святої Параскеви знайшли литий бронзовий нагрудний хрест-складень (т. зв. енколпіон. – ред.), попередньо датований періодом ХІІ-ХІІІ ст.

Про це повідомляє РІСУ.

«Хрести-енколпіони – це надбання ще давньокняжої доби, вони з'явилися на Русі в період поширення християнства. Як правило, всередину таких хрестів вкладали мощі святих. Реліквія залишила значний слід у культурній спадщині Київської Русі, адже в орнаментах, що вилиті на прикрасі, закодований духовний спосіб життя на зорі становлення християнської віри серед русичів. Складна техніка обробки металу також свідчить про високу майстерність ремісників Київської Русі. Зображення на хрестах не відрізняється своєю різноманітністю. Знайдений рельєфно чернений енколпіон із заокругленими кінцями і навершям у вигляді ограненої намистини містить зображення розп'яття на лицевій пластині та вирізьблений хрест на зворотній. Хрест належав, ймовірно, священику або іншій духовній особі, похованій на території старого прицерковного кладовища», – йдеться у повідомленні.

Для історії Буська ця знахідка має важливе значення, оскільки є непрямим свідченням того, що вже у ХІІ ст. там стояв храм із присвятою святій Параскеві.

Сакральну споруду в місті Буськ на Львівщині вже давно внесено  до реєстру пам'яток архітектури національного значення, однак сьогодні церква перебуває в аварійному стані.

Храм навіть вимкнули від електропостачання, щоб уникнути можливої пожежі через електричне замикання. 

 

«Вголос»

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram