Про це «Вголос» повідомила прес-служба Університету банківської справи.

Цього року партнерами проекту стали Український католицький університет, «Львівська політехніка» та Національний аграрний університет. Свою підтримку студентській ініціативі висловила Львівська міська рада.

Студенти збиратимуть кошти для відновлення скульптурної композиції «Рільництво. Ощадність. Промисловість», що з  1891 року прикрашає Львівський музей етнографії та художнього промислу.

Цю архітектурну перлину Львова, яку створив львівський скульптор італійського походження Леонард Марконі, називають ще львівською статуєю Свободи через схожість зі знаменитою скульптурою у Нью-Йорку. Фігуру понад сто років не реставрували. За попередніми підрахунками, вартість проекту становитиме близько 1000000 грн.

Студенти прагнуть не лише відновити історичну перлину Львова, а й об’єднати зусилля всіх небайдужих задля збереження історії, відродити та популяризувати ідею  ощадності, єдності та взаємодопомоги в Україні, яку започаткував митрополит Андрей Шептицький, 150-річчя з дня народження якого вшановують. Студенти проведуть дискусійні клуби, круглі столи задля обговорення та популяризації ідей ощадності та благодійності.

29 вересня відбудеться благодійний концерт у Львівській опері. Молодь збиратиме також гроші через «Спільнокошт» розповсюдженням ювілейних марок та флешмобами. У завершальному благодійному аукціоні, що пройде у Всесвітній день заощадження, 30 жовтня, у Музеї етнографії та художнього промислу (м. Львів), візьмуть участь впливові політики, бізнесмени, банкіри, фінансисти. Лотами стануть цінні речі, які нададуть відомі українці.

ІА "Вголос": НОВИНИ