Про це повідомляє Польське радіо.

Польський журналіст «Gazeta Wyborcza» Павел Смоленський прокоментував події, що сталися в Сагрині, Грубешівського повіту на Люблінщині. 10 березня 1944 року бойовики з Армії Крайової та Батальйонів хлопських убили 606 осіб українського населення, у тому числі майже 400 жінок і дітей. «Це була різанина цивільного населення», - вказує професор Ґданського університету Ігор Галагіда, який протягом кількох років досліджував цю трагедію.

«Цьогоріч, 10 березня, під сагринським хрестом молилися представники офіційної української делегації, зокрема посол України в Польщі, заступник міністра закордонних справ України та представники місцевої влади з Львівської та Волинської областей та місцеві мешканці. Бо злочин у Сагрині, де загинули українські цивільні жертви, повноправні громадяни Польщі, залишається в українській пам’яті символом страждання», - наголошує Смоленський.

Коли посадові особи від’їхали, з’явилася поліція, яку викликав один з поляків, звинувачуючи українців у «прославлянні бандеризму». В світлі нового закону про Інститут національної пам’яті Польщі - справа пішла в польську прокуратуру і тепер вона досліджує, чи гасло «Слава Україні! Героям Слава» та вишивані сорочки прославляють «бандеризм».

Як писав «Вголос», заступника голови Волинської облради, свободівця Олександра Пирожика ледь не затримали у Сагрині через «прославляння бандеризму». 

10 березня 2018 року активісти Волинської «Свободи» взяли участь у заходах із вшанування пам’яті сотень українців, знищених польською Армією Крайовою в українських селах Сагринь, Модринь і Ласків  в 1943-44 роках (тепер Польща).

ІА "Вголос": НОВИНИ