Про це повідомляє Financial Times

«Стратегія національної безпеки, швидше за все, визначить Китай як конкурента у кожній зі сфер. Не тільки як конкурента, але і як загрозу, і тому, на думку багатьох у цій адміністрації, як противника. І це не щойно підготовлено», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, кілька людей, знайомих зі стратегією національної безпеки - формальним документом, який готує кожен президент США, починаючи з Рональда Рейгана, - сказали, що Трамп запропонує набагато жорсткішу позицію щодо Китаю, ніж попередні адміністрації.

Він неодноразово критикував Китай під час своєї передвиборної кампанії. Але, як пише видання, на посаді президента, і особливо після особистої зустрічі з китайським колегою Сі Цзіньпіном в Мар-а-Лаго, Трамп зайняв менш бойову позицію. Це, на думку США, пов'язано з тим, що тиск Китаю на Північну Корею має вирішальне значення для вирішення ядерної кризи.

Однак за останні кілька місяців Трамп став більше дратуватися через відсутність прогресу в боротьбі з дефіцитом торгового балансу США з Китаєм. Він натякнув на повернення до більш жорсткої позиції на саміті у В'єтнамі, коли заявив, що більше не буде терпіти «хронічні торгові зловживання» азіатських країн.

За інформацією видання, люди, знайомі зі стратегією, заявили, що це буде найагресивніша економічна відповідь на економічне зростання Китаю з 2001 року, коли США підтримали його вступ до Світової організації торгівлі.

ІА "Вголос": НОВИНИ