Про це свідчить дослідження міжнародного об'єднання організацій по боротьбі з бідністю Oxfam, пише DW.com

82 відсотки «нових» зароблених коштів у світі пішли в минулому році на рахунки найзаможніших людей, що становлять близько 1 відсотка населення. Доповідь було оприлюднено у понеділок, 22 січня.

3,7 мільярда людей, що становлять найбіднішу частину світового населення, взагалі нічого не отримали від глобального прибутку.

При цьому з 2016 по 2017 роки кількість мільярдерів безпрецедентно зросла. За даними Oxfam, новий мільярдер з'являвся в середньому кожні два дні. Всього в світі налічується 2043 людини, що вважаються мільярдерами.

«Бум мільярдерів говорить не про розквіт економіки, а про крах економічного порядку», – заявила директор Oxfam Вінні Бьяньма.

Керівник кампанії Oxfam в Німеччині Йорг Калінські розкритикував теперішню ситуацію.

«Багата меншість в масовому порядку впливає на політичні рішення і безвідповідальним чином скорочує витрати – особливо зарплати і податки, щоб збільшувати доходи акціонерів», – сказав Калінські.

Oxfam закликала припинити практику податкових ухилень для концернів і найбагатших людей, запровадити справедливіші доходи для чоловіків і жінок, а також закликала займатися інвестиціями в освіту і здоров'я «для всіх».

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ