Про це повідомляється на сайті Європейської комісії, – передає Європейська правда.

Робоча група високого рівня у складі 39 експертів – представників громадянського суспільства, соціальних мереж, новинних організацій, журналістів та дослідників – була створена для консультацій Комісії щодо оцінки масштабу фейкових новин в інтернеті.

Єврокомісія намагається з'ясувати, які виклики для демократичних країн становить дезінформація, та шукає шляхи їх подолання.

У звіті експерти навмисно уникали терміну «фейкові новини», вважаючи, що він не охоплює складність проблеми дезінформації, яка також включає контент, що змішує фальшиву інформацію з фактами.

Група незалежних експертів виступила за створення Кодексу принципів, який інтернет-платформи та соціальні мережі повинні зобов'язатися виконувати. Серед 10 ключових принципів, викладених в звіті, онлайн-платформи повинні, наприклад, забезпечувати прозорість, пояснюючи алгоритм відбору новин.

У співпраці з європейськими новинними агентствами соцмережам також пропонується вжити ефективних заходів для поліпшення видимості новин, яким варто довіряти, та полегшити доступу користувачів до них.

Група рекомендує заохочувати медіаграмотність для боротьби з дезінформацією, розробити інструменти, що дозволяють користувачам мережі і журналістам боротися з неправдивою інформацією.

Рекомендації робочої групи увійдуть в документ щодо боротьби з дезінформацією, який навесні підготує Єврокомісія.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ