Зокрема, вчені Колорадського університету в Боулдері з'ясували, що жінки, які рано прокидаються, рідше страждають депресією, пише Independent.

Учені проаналізували психічне здоров'я понад 32 тисяч жінок і їх хронотип – характер добової активності, і в результаті з'ясували, що ті учасниці дослідження, які вважали за краще починати свій день рано, рідше страждали від депресії. Зокрема, ризик розвитку депресії у «жайворонків» був знижений на 27 відсотків у порівнянні з «совами». Вчені брали до уваги не тільки дані про хронотипи жінок, а й про шкідливі звички, рівень задоволеності життям й інші чинники.

«Результати нашого дослідження свідчать про те, що хронотип людини впливає на його психічне здоров'я. Ми пов'язуємо це з тим, яку кількість денного світла отримує людина», – зазначає автор дослідження Селін Веттер.

Вона також додала, що незважаючи на те, що вони з колегами виявили явний зв'язок між ранковим пробудженням і зниженим ризиком розвитку депресії, це зовсім не означає, що «сови» обов'язково будуть страждати депресією.

«Так, хронотип має значення, коли мова йде про депресію, але це не означає, що ті, хто звик вставати пізно і лягати пізно, обов'язково будуть страждати від депресивних розладів. Результати нашого дослідження лише вказують на те, що жінки повинні дбати про свій режим дня, виробляти звичку вставати раніше і намагатися отримати якомога більше денного світла, щоб відчувати себе добре», – додала вона.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ