Про це йдеться у заяві МЗС щодо 74-ї річниці депортації кримських татар та вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу. 

«18 травня в Україні вшановують пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу, яка стала однією з найтрагічніших сторінок історії 20 сторіччя. Верховна Рада України визнала цей злочин сталінського режиму геноцидом кримськотатарського народу. В ім'я відновлення історичної правди закликаємо наших міжнародних партнерів віддати шану невинним жертвам та засудити цей злочин тоталітарного комуністичного режиму», - йдеться у заяві.

Також зазначається, що сучасний кремлівський режим та його окупаційна адміністрація в Криму так само вдалися до зухвалого терору проти кримськотатарського народу.

«Окупанти заборонили Меджліс. Переслідування та фізичне знищення кримських татар набули системного характеру. Жертвами політичних репресій в Криму стали режисер Олег Сенцов, якого безпідставно відправили до російської в'язниці на 20 років, активіст Володимир Балух, який опинився за гратами лише за український прапор над своїм будинком, Узеір Абдуллаєв, якого кремлівські тюремщики цинічно позбавляють невідкладної медичної допомоги, а також десятки інших активних та небайдужих кримчан, які стали політичними в'язнями», - йдеться у заяві.

У МЗС наголошують, що атмосфера страху, фізичного та психологічного тиску змусила майже 40 тисяч громадян України, у тому числі понад 20 тисяч кримських татар, залишити окупований півострів.

«Україна вимагає від Російської Федерації припинити порушення прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, невідкладно звільнити усіх політичних в'язнів, забезпечити повне дотримання зобов'язань РФ як держави-окупанта відповідно до міжнародного права», - йдеться у заяві.

Згідно з текстом, Україна також вимагає від РФ виконати Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року і 19 грудня 2017 року, а також Наказ Міжнародного Суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів.

ІА "Вголос": НОВИНИ