Заплановані на січень 2019 року запозичення під гарантії Світового банку у сумі 17,6 млрд гривень перенесли на лютий.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Зокрема, для забезпечення фінансування державного бюджету Міністерство фінансів доклало зусиль до заміщення цього джерела зовнішніх запозичень внутрішніми запозиченнями.

«Загалом у січні Мінфін розмістив ОВДП на суму еквівалентну 41,7 млрд гривень (з яких ОВДП у національні валюті у сумі 24,4 млрд гривень, ОВДП в іноземній валюті: 587,4 млн доларів та 33,3 млн євро)», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомляли, що у січні держбюджет України недоотримав понад 6,5 млрд гривень.

Як писав “Вголос”, 18 грудня 2018 року Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму 3,9 млрд доларів.

Як наголосили в НБУ, завдяки надходженню на суму близько $1,4 млрд від Фонду міжнародні резерви України зросли до $20,1 млрд станом на 21 грудня 2018 року.

«Це є п’ятирічним максимумом — востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року», — йдеться у повідомленні.

Вчора у ЗМІ опублікували текст Меморандуму та виділили основні структурні маяки — ключові зобов’язання, які повинна виконати Україна.

Нагадаємо, нова програма SBA передбачає надання Україні фінансування на загальну суму 2,8 млрд спеціальних прав запозичень (близько $3,9 млрд) упродовж 14 місяців. Вона зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції зі збереженням гнучкого обмінного курсу, а також зміцненні фінансового сектора та низці структурних реформ у сфері податкового адміністрування, приватизації та державного управління.

За оцінками Національного банку, завдяки отриманню фінансування від міжнародних партнерів — МВФ, Світового банку та Європейської комісії — Україна зможе завершити цей рік із обсягом міжнародних резервів близько $20 млрд, що перевищує останній прогноз НБУ, і підтримати їх на належному рівні 2019-го.

ІА "Вголос": НОВИНИ