Про це пише «Індустріалка».

Юристи запевняють, що українці все частіше звертаються до них за допомогою в пошуку схем для економії на послугах ЖКГ.

«Ми три роки тому переїхали жити в будинок під Києвом з газовим опаленням, але зараз плата за газ становить 7 тисяч гривень — сума непосильна для нашої сім'ї, враховуючи, що я в декреті, — розповідає мешканка Бориспільського району Євгенія. — Ми з чоловіком фіктивно розлучилися. Він прописався у мами в Києві. Але все одно живемо разом. Я оформила субсидію. І за газ тепер плачу 2 тисячі гривень».

Мами виписують студентів-двієчників, щоб отримати субсидію. Цього місяця набрала чинності постанова Кабміну: вона по-новому регулює розрахунок субсидій для сімей, в яких є студенти.

«Це - додаткова мотивація вчитися добре, не бути двієчником, вступати на бюджет і отримувати стипендію. Навчання для студента — робота. Добре працює — отримує зарплату або в даному випадку — пільги», — прокоментував ситуацію заступник директора департаменту соцполітики КМДА Максим Бученко.

Якщо для старанних за розрахунок брали стипендію (у вузах — 830 грн), то для контрактників і недбайливих бюджетників — 2900 грн.

«Я синові так і сказала: якщо на стипендію не потягне, нехай прописується де хоче. Нічого не заробляє, а нарахують на нього суму, трохи меншу, ніж моя зарплата», — говорить держслужбовець Олена Колесник.

За словами юристів, розлучення з метою знизити тягар платіжок перестали бути екзотикою.

«Звертаються за консультацією як багаті, у яких не по одній квартирі, де вони прописуються при формальному розлученні, щоб менше платити, так і люди невеликого достатку, аби вижити», - каже правозахисник Едуард Багіров.

За розрахунками експертів, до кінця року кількість сімей, які підуть за субсидією, зросте на третину.

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ