Більша частина угод, як з продажу, так і з оренди квартир традиційно відбувається в столиці. Ринок умовно ділять на три сегменти: бюджетне, комфортне і елітне житло, пише «Сегодня».

«У нас більше 70% всіх угод проходить саме в сегменті бюджетного житла», – розповів київський рієлтор Максим Бабуряк.

«Дешевим» в столиці вважається квартира з орендною платою від 4,5-5 тисяч гривень, в обласних центрах вартість такої ж квартири може починатися від 2-2,5 тисяч гривень.

Щоправда, на ринку є варіанти і дешевші – квартиру без ремонту на околиці міста можна зняти і за три тисячі гривень.

Вартість оренди елітної квартири – як мінімум трикімнатної, з дизайнерським ремонтом і в центрі міста – може стартувати від тисячі і доходити до десятків тисяч доларів на місяць. Так, на даний момент, на вул. Грушевського в Києві здається п'ятикімнатна квартира за шість тисяч доларів на місяць (приблизно 156 тисяч гривень).

Ріелтор впевнений: сезонне зростання цін в кінці літа торкнеться тільки бюджетного сегменту нерухомості. За оцінками експерта, квартири можуть подорожчати на 20%.

«Зараз мертвий сезон. Орендарі можуть подивитися два-три варіанти і щось вибрати. В кінці серпня такого не буде. Поки іншу будете дивитися, першу вже здадуть. Якщо зараз квартиру можна і за 4,5 тисячі зняти, в серпні таку і за 5,5 тисячі заберуть», – сказав він.

У той же час представник комітету Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас впевнений, що ціни зростуть не більше, ніж на 10%.

«А липень, навпаки, мертвий сезон. Ми останні роки бачили, що ціни росли. До вересня ціни можуть вирости на 10%, я не думаю, що це буде істотно. І так зараз дорожчає комуналка, і орендодавці перекладають ці платежі на орендарів. Якщо людина не зовсім професіонал і виставив якийсь зовсім фантастичний «список бажань», здати таку квартиру буде складно. Якщо квартира кілька місяців простояла, навіть для найбільш жадібного орендодавця - це сигнал, що потрібно знижувати ціну», – розповідає Едуард Бразас.

Експерти радять: квартиру краще шукати в липні або в першій половині серпня. При цьому за 5-6 тисяч гривень можна вимагати від орендодавця мінімальний набір техніки і меблів (стіл, диван, стільці, пральну машину, холодильник) і свіжий ремонт.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ