Про це заявив голова Волинської «Свободи», депутат Волинської облради Анатолій Вітів.

Анатолій Вітів констатував, що українці шоковані спробою польської влади встановити в Польщі пам'ятник насадженої на вила дитини, який начебто демонструє звірства УПА. На думку націоналіста, це є системною державною політикою офіційної Варшави:
 
«Це – лише один епізод, який є частиною системної державної політики Польщі. Там лунають не лише антиукраїнські заяви та здійснюються акти вандалізму із закатуванням в дороги решток надмогильних каменів. Там іще й приймаються антиукраїнські закони. Що ще потрібно для того, щоб українські ліберали зрозуміли, що це – не якесь непорозуміння? Нас намагаються принизити постійно, свідомо та систематично. На жаль, ігнорувати можливу загрозу сьогодні закликають ті, хто ще декілька років тому заглядав до рота господарям з Кремля та ті, хто крутив пальцями біля скронь, коли націоналісти вказували, що Росія з року в рік готується напасти на Україну. Відкрито, зі зброєю».

Анатолій Вітів додав, що українцям варто забути міф про адвокатську роль Польщі для України.

«Нам слід забути міф про «адвоката» України в Європі у вигляді Польщі. Жодних сентиментів. У політиці превалюють інтереси. І в Україні поляки мають цілком зрозумілі інтереси. Їм потрібен буфер між ними та агресивною Росією. Це – інтерес. Цілком прагматичний і реальний. Так само, як в образі України вони знайшли зручний об'єкт для самоствердження перед електоратом місцевої влади. Зручний, бо українська влада зробила для цього все».

Націоналіст нагадав історію минулого століття, коли спочатку українці допомогли Пілсудському зупинити навалу Червоної армії, а потім Польща та Росія поділили між собою українські території.

«Тому не треба розповідати мантру про «інакших поляків». Ми вже чули розповіді про «інакших росіян». Якби в польському суспільстві не знаходила підтримки така політика, тамтешня влада її не провадила би. Так само, якби росіяни не хотіли нового Сталіна, вони би ніколи не привели до влади Путіна», – констатував Анатолій Вітів.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ