Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Керівник відділу аналізу освітньої політки аналітичного цента CEDOS Єгор Стадний і аналітик CEDOS Ірина Когут.

Так, уряд пропонує зменшити видатки на соціальні стипендії більш ніж на третину – з 992 до 631 млн грн.

«По-друге, протягом 2017 р. звучали різні коментарі представників Міносвіти про те, що Мінсоцполітики не використовує всі кошти на соціальні стипендії. Мабуть, це стало підставою для намірів скоротити цю статтю», – відзначають експерти.

На думку авторів, це негативний крок: через занижену межу малозабезпеченості соціальна стипендія залишається недосяжною для більшості студентів, які дійсно її потребують.

В той же час, видатки на академічну стипендію для студентів, які навчаються у вишах, підпорядкованих Міністерству освіти, пропонують скоротити на 21% – з 3,98 до 3,16 млрд грн. Автори припускають, що основною причиною тут також стало перенесення фінансування вишів I–II рівня акредитації на місцеві бюджети.

Відзначається, що визначити, скільки коштів уряд закладає на виплату академічних стипендій, як і торік, важко.

При цьому, витрати на підготовку студентів у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації планують збільшити з 17,45 до 20,34 млрд грн. Основне підвищення припадає на Міносвіти та Міноборони: МОН (з 12,11 до 13,79 млрд грн), Міноборони (з 2,02 до 2,7 млрд грн), МВС (з 0,89 до 1,18 млрд грн), МОЗ (з 1,06 до 1,19 млрд грн), Мінкульт (з 704 до 850 млн грн).

 

ІА "Вголос": НОВИНИ