Ужгород та Кошице планують з'єднати потягом

Словаччина провела інспекцію технічних можливостей відкриття залізничного маршруту Ужгород-Кошице і наразі визначили два варіанти можливого вирішення цього питання.

Про це виданню Mukachevo.net ексклюзивно повідомив речник «Залізничної компанії Словаччини» Томаш Ковач.

Як поінформував Ковач, «Укрзалізниця» та «Залізнична компанія Словаччини» заявили про спільний інтерес щодо відкриття пункту перетину кордону Матьовце – Павлово для залізничних пасажирських перевезень.

«Метою цього проекту є забезпечення залізничного сполучення з Кошице до Ужгорода та наступного ширшого сполучення Київ-Ужгород-Матьовце-Кошице-Братислава/Прага», – розповів Ковач.

Зі слів Ковача, розглядаються два варіанти вирішення питання сполучення між Ужгородом та Кошице. Перший варіант – це приїзд потяга з Ужгорода до Матьовце по широкій колії, а потім у Матьовце потрібно побудувати спеціальну інфраструктуру для адаптації вагонів під європейську колію.

Інший варіант – це побудова 11 кілометрів європейської колії до Ужгорода.

«Залізнична компанія Словаччини» вже провела інспекцію станції Матьовце щодо вивчення інфраструктури, а також були зустрічі керівництва «Залізничної компанії Словаччини» з представниками фінансового управління та прикордонної поліції з метою ознайомлення з проектом», – зазначив речник «Залізничної компанії Словаччини» Ковач.

Наразі, за його словами, важливим кроком для реалізації проекту є переговори між ZSSK та ZSK щодо добудови залізничної інфраструктури та зміни статусу прикордонного залізничного пункту пропуску Матьовце-Павлово як пункту перетину і для пасажирських перевезень.

Як зазначає видання, за останніми повідомленнями «Укрзалізниці», серед її пріоритетів на найближче майбутнє значиться запуску інтерсіті Мукачево – Будапешт, а також відновлення роботи аеропорту «Ужгород».

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram