Про це під час наради в Івано-Франківській ОДА, присвяченої розвитку природно-заповідного фонду в Карпатському регіоні, заявив заступник міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко, передає прес-служба Міністерства екології і природних ресурсів України.

Згідно з повідомленням, центр здійснюватиме комплексної оцінки екологічної ситуації у Центральній та Східній Європі та попереджатиме про загрози виникнення екологічних катастроф. При цьому також обговорювалися перспективи розширення територій природних парків у рамках проекту збереження Карпатських пралісів.

«У Європі давно природоохоронні території займають велику частину. Україна ж нині лише продовжує формувати свій природно-заповідний фонд, тому актуальним залишається питання розширення територій, вивчення території, яка має екологічну, рекреаційну цінність і головне – є важливим елементом для підтримки екологічної рівноваги Центральної та Східної Європи», – зазначив Полуйко.

Заступник міністра нагадав, що відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, природоохоронні території на Івано-Франківщині мають бути збільшені до 403,9 тисяч гектарів. Також представники Мінприроди відвідали Карпатський національний природний парк, де ознайомилися з ходом робіт щодо відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії.

Як зазначають у прес-службі, обсерваторія на горі Піп Івані є найвищою спорудою в Україні. Це – унікальна в Європі територія для вивчення та охорони природи, в якій зосереджені важливі і маловивчені з ландшафтно-екологічної, ботанічної та зоогеографічної точок зору екосистеми Карпат.

Об'єкт був зданий в експлуатацію у 1938 році як обсерваторія Варшавського університету. Проте в роки Другої світової війни обсерваторія зазнала руйнації.

Відновлення обсерваторії, яка розташована на території Карпатського НПП було розпочато за сприяння Варшавського університету у 2012 року Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника. 

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ