Індія висловила США протест після того, як 129 індійських студентів арештували за вступ до фейкового американського університету.

Фейковий Університет Фармінгтона, місцеперебуванням якого в рекламних оголошеннях вказували штат Мічіган, був насправді «створений» агентами під прикриттям з Міністерства внутрішньої безпеки США, пише ВВС Україна.

Метою спецоперації, що почалася у 2015 році була спробувати зловити іноземних громадян, які спочатку приїздили до США за студентськими візами та хотіли залишитися в країні, повідомляють американські ЗМІ.

Американські прокурори зазначають, що ті студенти, які вступили в університет, знали, що братимуть участь в незаконній схемі. Індійські чиновники наполягають, що цих людей могли просто надурити.

Міністерство закордонних справ Індії у суботу висловило занепокоєння арештом і висунуло вимогу допустити консулів до затриманих.

У обвинувальному акті, поданому до окружного суду в штаті Мічиган, наголошується, що студенти знали, що схема отримання освіти є незаконною.

Прокурори стверджують, що фейковий університет використовувався у шахрайській схемі "сплата за перебування", дозволяючи людям, які легально в'їхали в країну, продовжувати своє перебування і працювати, передаючи їй.

Цієї середи було заарештовано 130 студентів, зокрема, 129 з Індії. Їх звинувачують у порушенні міграційного законодавства.

Якщо затриманих визнають винними, їх, скоріше за все депортують.

Деякі адвокати, що захищають права іммігрантів, також наполягають, що схема вступу була розроблена таким чином, що в пастку потрапили невинні люди.

У посольстві Індії у Вашингтоні була створена гаряча телефонна лінія для занепокоєних родичів затриманих.

Посольство США в Делі підтвердило, що отримало ноту протесту, але не зробило жодних подальших заяв.

У 2016 році, за адміністрації Обами, агенти під прикриттям створили подібний фейковий Університет Північного Нью-Джерсі. Тоді затримали 21 студента з Індії та Китаю.

За адміністрації Трампа проведено арешти сотень іноземців, час дії віз яких сплив. Часто такі арешти проходять на робочому місці.

У двох масових операціях минулого року затримано 146 людей на м'ясному виробництві в штаті Огайо, і ще 150 – на виробництві автопричепів у Техасі.

ІА "Вголос": НОВИНИ