Попереднє дослідження показало, що видовищні руїни на дні озера можуть бути рештками фортеці, збудованої цивілізацією Урату, яка існувала між 9 та 6 століттями до нашої ери, йдеться на The Independent.

Цейлан розповів, що збираючись в експедицію, він не сподівався знайти нічого особливого, натомість виявилося, що фортеця – лише частина великого об'єкту, який простягається на території понад 1 кілометр.

Видимі частини фортеці сягають у висоту 10-13 футів (вище 3 метрів).

Вибір місця для експедиції археолог пояснив тим, що у давні часи багато цивілізацій осідали поблизу озера Ван. Цю водойму вважали містичною, її називали «верхнє море».

Історія цього озера налічує близько 600 тисяч років – вважає Цейлан.

«Це просто дивовижно, що нам вдалося знайти фортецю на дні озера. Тепер сюди приїздитимуть археологи, які вивчатимуть її та розповідатимуть історію», – поділився Цейлан .

Урарту – стародавнє об'єднання, яке розташовувалося на території сучасних Вірменії, східної Туреччини і північно-західного Ірану.

Археологічне вивчення Урарту віддавна проводилося в околицях озера Ван.

У 1879 році там проводила розкопки експедиція Британського музею.

У 1898—1899 роках там працювала німецька експедиція, а з 1911 по 1916 роки, коли значна частина території Урарту знаходилася під контролем Росії, серію розкопок здійснювала Російська археологічна експедиція під керівництвом академіків І. А. Орбелі і Н. Я. Марра.

ІА "Вголос": НОВИНИ