Про це повідомляє Історична правда з посиланням на The Guardian.

Міська рада Рима ухвалила резолюцію, запропоновану популістською партією М5С (M5S –П’ятизірковий рух), щоб «відновити серйозну несправедливість», якої зазнав Овідій.

«Ідеться про фундаментальне право митців на вільне самовираження в суспільствах по всьому світі, в яких свободу мистецького самовираження все частіше обмежують», − сказав заступник мера Рима Лука Бергамо.

У 8 році н. е. римський імператор Октавіан Август відправив Овідія на довічне заслання в грецькому поселенні Томіс на березі Чорного моря, що нині відоме як місто Констанца в Румунії.

Овідій народився 20 березня 43 до н. е. в м. Сульмона на теренах сучасної Італії. У юнацькі роки став членом літературного гуртка Марка Валерія Мессали, контактував з поетом Вергілієм. Здобув освіту в Афінах (Греція).   

Причини заслання поета достеменно не з’ясовані. За однією з версій, імператор образився на поему «Мистецтво кохання», в якій можновладець угледів відображення скандалу навколо подружніх зрад його доньки.

Овідія вважають останнім із відомих поетів доби Августа і останнім представником золотого століття римської поезії. Найвизначніший його твір – поема «Метаморфози», яку автор розпочав у Римі, а дописував у вигнанні.

Серед інших відомих творів: поеми «Ліки від кохання», «Героїди», «Фасти», «Засоби для краси».

Помер у 17 або 18 р. н. е.

11 травня 330 р. римський імператор Констянтин Великий переніс столицю імперії із Риму у м. Новий Рим, що пізніше отримав назву «Константинополь» (тепер Стамбул). Чи спробують «врегулювати» це питання римські обранці?, - залишається лише здогадуватись.

ІА "Вголос": НОВИНИ