Про це він заявив у своєму відеозверненні, яке розмістив у своєму Твіттері, передає УП 

Вакарчук зазначив, що в Україні «негайно необхідно зводити дві колони - верховенство права та державний апарат та зміцнювати третю колону – демократію».

«Основна робота в цьому лягає на плечі владних і опозиційних політиків. Для цього їм необхідно перше - створити незалежний Антикорупційний суд. Державні крадії, особливо високого рангу, мають бути неминуче покарані. Друге -змінити виборче законодавство. Запровадити не лише відкриті виборчі списки, а й унеможливити залежність виборчих комісій від впливу політпартій. Новий склад ЦВК має бути сформовано з професійних експертів», - заявив Вакарчук.

Він додав, що необхідно також «зменшити роль олігархів та великих гроше у виборах, жорстко обмежити роль політреклами на ТБ та радіо». 

«Третє - провести справжню реформу держслужби, зробити його більш гнучким, ефективним, якісним і сучасним. Четверте - реформувати Службу безпеки, яка має перетворитися з інструменту впливу на бізнес на зброю для боротьби з тими, хто реально підриває нашу безпеку та незалежність», - додав він.

«П'яте - розпочати дієву приватизацію. Шосте - припинити політичний лобізм.  Сьоме - змінити правила поведінки політиків, вони мають стати простіше, відкритіше і доступніше», - зазначив Вакарчук.

«Восьме - прищепити принцип відповідальності, політикам варто  навчитися виконувати власні обіцянки, а коли це неможливо, пояснювати, чому так сталося. Дев'яте - запровадити культуру прозорої комунікації. Кожен крок політика повинен мати чітке і головне - правдиве пояснення», - заявив Вакарчук.

«Десяте - публічно окреслити межі дозволеного. Ніхто за жодних обставин не має їх порушувати, а перелік їх має бути сформований і оприлюднений», - підсумував він.

«Не може чиновник, який все життя працює на держслужбі, вести життя мільйонера, а деколи навіть й мільярдера», - додав він. 

«Не так важливо те, ХТО має очолювати нашу державу, як те, ЯКОЮ вона має бути. Якщо вам не все одно, і ви знаєте як зробити нашу державу Україною нашої мрії - приєднуйтесь, діліться своїми думками та пропозиція в соцмережах з хештегом #ЗнаюЯк», - заявив він. 

При цьому Вакарчук підкреслив, що він «ніколи не заявляв про свої президентські амбіції» і не збирається робити цього зараз. 

«Влада як така мене не цікавить. Я ніколи не співпрацював з жодним політтехнологом і не обговорював з  ними жодних навіть гіпотетичних планів... Ніколи не замовляв жодних соцдосліджень чи кампаній  на тему своїх президентських чи інших політичних рейтингів. До публікацій таких рейтингів я відношусь стримано, ще більш стримано - до їх обговорень, бо в країні зараз є точно більш важливіші речі», - заявив Вакарчук. 

«Після Революції Гідності я сказав собі, що більше я більше за жодних обставин не буду стояти осторонь процесів, які відбуваються у країні», - зазначив він.

Він додав, що ніколи «не давав жодних обіцянок політиками чи бізнесменам і з посмішкою ставлюся до теорій, що мене хтось фінансує, веде чи за мною «стоїть»: «Я є абсолютно самостійною, самодостатньою та фінансово незалежною людиною». 

ІА "Вголос": НОВИНИ