Про це повідомив сам Миколаєнко під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування нападів на Гандзюк та інших активістів, повідомляє УНІАН.

Він повідомив, що був знайомий із Гандзюк із 2005 року, і мав з нею дружні стосунки.

«Я не буду висловлювати свою позицію стосовно того, хто міг це зробити (замовити напад на Гандзюк), оскільки я, перед тим як прийти до вас, був у слідчого СБУ і дав інформацію, що Катерина мені казала стосовно нападу на неї.

Перший день, коли це відбулося, коли лікарі почали до неї пускати, я запитав у неї, хто це може бути, вона сказала — русня. На наступний день назвала конкретне прізвище, і поки Катя була жива, я нікому це прізвище не називав, розуміючи, що вона назвала його генеральному прокуророві. Я вважав, що некоректно давати покази без її дозволу. А коли Каті не стало, я сьогодні у Службі безпеки розповів те, що вона мені казала, ті підозри, які мені озвучила», — сказав Миколаєнко.

Відповідаючи на уточнювальні запитання депутатів щодо «русні» та того, чи варто з огляду на це рекомендувати від імені ТСК силовим структурам приділити особливу увагу контррозвідці та протидії російським загрозам у регіонах поряд з тимчасово окупованим Кримом, Миколаєнко пояснив, що орієнтовно 1,5 роки тому у Херсоні підпалювали квартири активістів.

«Завдяки оперативній роботі поліції десь за два місяці цих людей було затримано. З'ясувалося, що в переліку підпалів квартир була і Катрусина квартира, але вони не змогли потрапити до неї у зв'язку з тим, що там металевий тамбур закривав дві квартири», – сказав мер.

Він додав, що під час слідчих дій і допитів на запитання, навіщо підпалювали ці квартири, «була абсолютно проста відповідь: що десь цими людьми невдоволені у ДНРах, ЛНРах, у Росії».

«Саме для цього були здійснені ці речі. Тому, мабуть, у продовження цих нападів, підпалів квартир Катя і вирішила, що це «русня», — підсумував Миколаєнко.

ІА "Вголос": НОВИНИ