Дослідницька група вчених з Університету Монаша (Monash University) в Австралії,  ARC-центр кріоелектронної мікроскопії мембранних білків, Токійського університету та Університету Отаго (Otago) визначила форму і кінетику важливого рецептора клітинної мембрани, званого геном пептиду (CGRP), який бере участь у мігрені.

Про це повідомляє MedicalXpress.

Мігрень – це більше, ніж простий головний біль. Із більше 3 мільйонів хворих мігреневими приступами, понад 60% з яких – жінки, мають щонайменше один напад на рік. Рідше спостерігається хронічна мігрень, що визначається приступами мігрені, що виникає 15 днів або більше на місяць.

Хворі відчувають безліч різних симптомів різної інтенсивності: зазвичай нудоту, запаморочення, чутливість до світла і звуку та сильний біль з одного або обох боків голови. Фізіологічний процес початку та болю мігрені відрізняється від інших видів головного болю, таких як напруга м’язів або біль у пазухах.

Раніше вважалося, що мігрень є нервово-судинним розладом, що передбачає розширення судин черепа, обличчя та мозкової оболонки, дослідження виключили розширення судин як фактор цього типу болю. Недавно було виявлено підвищення пептиду CGRP у трійчастому нерві, що призводить до головного болю.

У цьому науковому дослідженні вчені визначили структуру рецептора і його поєднання з природною молекулою-мішенню (CGRP).

Майбутні дослідження розширять можливості щодо лікування. Є вже кілька препаратів від мігрені, які націлені на рецептор.

Необхідно також зрозуміти механізми патології хронічних захворювань .

Як пояснює д-р Патрік М. Секстон, професор фармакології в Університеті Монаша, необхідне вивчення структури молекули CGRP, яка є першопричиною виникнення приступу мігрені.

Хоча це дослідження та всі дослідження COVID-19 є нещодавніми, кріогенна електронна мікроскопія (кріо-ЕМ) використовується з 1970-х років. За останнє десятиліття вдосконалено технологію детекторів та обчислювальну візуалізацію. Це дозволило виявляти біомолекулярні структури з майже атомною роздільною здатністю.

Це перше успішне дослідження ізольованого рецептора, пов'язаного з білками G, в неактивних і передактиваційних станах.

Дослідження розкриває ключову причину мігрені, нещодавно затверджені нові методи лікування, які ефективно спрямовані на досліджуваний рецептор. Однак необхідно посилити активацію рецептора для лікування мігрені та інших хвороб.

Читайте більше актуальних новин на Вголосі:

ІА "Вголос": НОВИНИ