Британське управління з ембріології і штучного запліднення планує видавати ліцензії клінікам і пацієнтам на такі процедури, передає ВВС.

Вчені переконані, що ДНК трьох осіб дозволить запобігти народженню дітей з невиліковними мітохондріальними захворюваннями - порушенням функцій головного мозку (м'язовою дистрофією, вадами серця, сліпотою та іншими). Такі хвороби виявляють в одного з 4,3 тис. дітей.

Жіночий організм, повідомляють вчені, здатен подолати мутації у мітохондріях дитини і наступних поколінь. Для посилення цього ефекту варто наділити плід, не лише ДНК батька і матері, а й здоровими ДНК і мітохондріями іншої жінки.

Оскільки мітохондрії мають власну ДНК, то виходить, що у дитини в результаті буде ДНК трьох батьків.

Водночас науковці стверджують, що дитина буде схожа на своїх батьків, бо ДНК мітохондрії не впливає на зовнішність та інші характеристики майбутньої дитини.

Однак представники Римо-католицької і Англіканської церков вважають 3-стороннє ЕКЗ неетичною і небезпечною процедурою.

До слова, перший у світі малюк від трьох біологічних батьків з'явився у квітні 2016-го в Мексиці. Батьки хлопчика майже 20 років не могли мати здорових дітей через рідкісне генетичне захворювання жінки. Група медиків із США використала біологічний матеріал здорової жінки-донора. Дитина має ядерну ДНК від матері і батька, а мітохондріальну - від донора.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ