Вчені зробили несподіване відкриття про лосів

Лосі навчилися змінювати тактику в залежності від зброї мисливця. Вчені роками вивчали поведінку лосів, з'ясували, що з віком ці тварини стають мудрішими, вчаться уникати мисливців і навіть адаптують свою поведінку під тип їх зброї.

Про це повідомляє telegraf.

Полювання, як відомо, змінює поведінку лосів і робить їх обережнішими після вбивства більш сміливих побратимів. Еколог Хенрік Терфжелл з Альбертського університету в Канаді замислився над питанням, чи можуть ці тварини, старіючи, слідувати «правилам безпеки». Для цього Терфжелл разом з колегами наділи GPS-маячки на 49 лосів  на заході Канади і спостерігали за переміщеннями тварин протягом шести років.

В результаті екологи виявили, що вже в чотири роки лосі стали обережнішими, ніж двома роками раніше. Така поведінка, за словами вчених, стала результатом отриманого досвіду і того, що багато сміливих особин були вбиті в ранньому віці, пише New Scientist.

Згодом молоді лосі почали слідувати за поведінкою обережних старших особин - вони рідше змінюють місцевість під час мисливського сезону, ховаючись в густих лісах або, вибираючи круту кам'янисту місцевість, особливо поблизу доріг. Досі, що набрали досвіду,  до дев'яти років, за словами Терфжелла, стають практично невразливими.

Більш того, екологи з'ясували, що старші лосі навіть можуть розрізнити, який тип зброї використовують мисливці: лук або рушницю - і в залежності від цього змінюють свою поведінку (в Канаді поширене полювання з луком). Так, ховаючись від луку, лосі вибирають більш складну рельєфну місцевість, а ховаючись від мисливців з рушницями, тварини намагаються якомога далі перебувати від дороги, по якій можуть пересуватися люди на автомобілях.

 

«Вголос»


 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm