Про це повідомляє ТАСС з посиланням на опубліковану заяву про економічну ситуацію в Західній півкулі.

«Ми прогнозуємо зростання інфляції до 1 000 000% до кінця 2018 року. Це свідчить про те, що ситуація у Венесуелі аналогічна тій, що була в Німеччині в 1923 році або в Зімбабве наприкінці 2000-х років»,– наголошується в документі.

Фонд підкреслює, що Венесуела перебуває у глибокій економічній і соціальній кризі. Очікується, що в 2018 році ВВП країни впаде приблизно на 18%.

«Третій рік поспіль зниження ВВП країни виражається двозначними цифрами», – зазначили в МВФ.

Це, на думку експертів фонду, зумовлено значним падінням видобутку нафти. При цьому зниження темпів зростання економіки Венесуели до 2019 році прогнозується на рівні 5%.

«Падіння економічної активності, гіперінфляція і подальше погіршення рівня надання суспільних благ (охорона здоров'я, електро – і водопостачання, сфера транспорту і безпеки), а також нестача продовольства за субсидованими цінами призвели до величезних міграційних потоків, що посилять побічні наслідки для сусідніх країн», –  зазначили в організації.

У квітні МВФ прогнозував рівень інфляції у Венесуелі в нинішньому році на рівні 13 865%. Це найвищий показник інфляції в світі. На другому місці Судан, інфляція в якому прогнозується на рівні 43,5% в 2018 році і 39,5% у 2019 році.

Нагадаємо, мінімальна зарплата у Венесуелі становить $1,85.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ