Про це він сказав на засіданні парламенту. 

«Вчора Конституційний суд виніс рішення, що ухвалений 3 липня 2012 року закон про засади державної мовної політики є неконституційним. Щиро вітаю всіх українців з цим рішенням українського конституційного суду», – сказав Парубій, передає Українська правда.

Він зазначив, що за цим «ганебним актом російська агентура під виглядом політиків намагалась розколоти Україну».

Голова парламенту додав, що основним законом, який визначає засади державної мовної політики, була і є Конституція України, яка визначає, що державною мовою в Україні є українська.

«Рішення Конституційного суду відкриває нам можливість розглянути і ухвалити новий закон про мову і я прошу фракції провести консультації по тих проектах, які зареєстровані, щоб ми могли обговорити і вийти на позитивне рішення», – сказав Парубій.

Також він повідомив, що у п'ятницю делегація на чолі з головою ВР візьме участь у міжпарламентській безпековій конференції «Грузія, Молдова та Україна: східне партнерство та поточні виклики безпеки».

«Україна, Грузія і Молдова як ніхто інший знають про безпекові загрози. Наші країни відчули на собі, що таке російська агресія», – сказав Парубій.

Він зазначив, що країни мають також «звірити годинники на шляху до євроінтеграції».

Як писав «Вголос», 28 лютого Конституційний Суд визнав закон «Про основи державної мовної політики» неконституційним через порушення процедури його ухвалення та опублікував текст свого рішення.

Закон ухвалили за відсутності підготовленого до другого читання проекту закону, висновку комітету щодо нього. Також проект закону включили до порядку денного Верховної Ради без зазначення його повної назви, реєстраційного номера, редакції та ініціаторів внесення.

Крім того у другому читанні не було його обговорення, а народних депутатів позбавили права на розгляд поданих ними поправок та пропозицій.

Як відомо, цей мовний закон авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка був прийнятий Радою в липні 2012 року. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Раніше про неконституційність цього закону повідомила доктор філологічних наук, народний депутат України VII скликання від ВО «Свобода» Ірина Фаріон.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ