Про це сьогодні під час брифінгу щодо прийому дітей у спеціалізовані школи заявила в.о. начальника управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик, передає кореспондент «Вголосу».

Вона зазначила, що перевірка інтелектуальних здібностей та готовності дитини до систематичного навчання може проводитися лише у спеціалізованих школах, ліцеях і гімназіях.

«Спілкування має проходити в обов’язковій присутності батьків цієї дитини та практичного психолога, але не більше трьох осіб. Практичний психолог проводить дружню співбесіду із дитиною. Щодо завдань, у першу чергу, визначається рівень розумового розвитку дитини, її готовність до систематичного навчання, здатність сприймати і вивчати ті предмети, які є спеціалізованими у даній школі. Як правило, йдеться про іноземні мови. Також розглядається фізична готовність дитини, про яку говорить медичний представник, інтелектуальний рівень: розвиток у дитини уяви, мислення, мовлення, і особиста готовність, наскільки дитина є активною, ініціативною, вміє лагодити з дорослими і однолітками», – пояснила Зоряна Довганик.

Після співбесіди комісія у п'ятиденний термін має дати відповідь батькам стосовно того чи зарахували дитину до школи, чи ні. Якщо у школі відмовили у праві вчитися, батьки мають право подати апеляцію і звернутися до районного управління освіти. Далі у навчальному закладі знову розглядатимуть результати конкурсної співбесіди, після чого буде прийнято остаточне рішення.

Загалом, як зазначила Зоряна Довганик, у середньому на одне місце у спеціалізованих школах, ліцеях та гімназіях Львова претендують 2-3 першокласника.

Разом із цим чиновник наголосила на тому, що конкурсні випробування дітей перед школою закривають дитям вільний доступ до освіти і нічого не вартують, бо за одну співбесіду неможливо достовірно оцінити розумові та інтелектуальні здібності дитини.

«Ми неодноразово зверталися до міністерства освіти та науки з проханням відмінити конкурсні випробовування для першокласників, оскільки це є додаткове психологічне навантаження на дитину. До того ж такі зміни «копійчані» нічого не вартують, а у новому законі про освіту взагалі не передбачено створення спеціалізованих шкіл. Як наслідок – дитина буде іти до початкової школи за місцем проживання. Проте нині, відповідно до інструкції, затвердженої міністерством, у спеціалізовані школи, гімназії та ліцей дітей приймають на конкурсній основі», – підкреслила Зоряна Довганик.

ІА "Вголос": НОВИНИ