Рішення про те, що Держгеокадастр зобов'язаний передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ, Кабмін ухвалив 31 січня. Тож процес передачі земель стартував із 1 лютого, а завершити його повинні до кінця 2018-го, повідомляє власкор «Вголосу».

«Досі землями поза межами населених пунктів розпоряджався Держгеокадастр. Суттєву частину їх здавали в оренду за найменшу орендну плату – 1-3%, за цінами, нижчими за ринкові, а органи місцевого самоврядування були повністю усунені від розпорядження землями, – наголосив консультант АМУ Валентин Малиновський. – Це породжувало корупцію, а територіальні громади недоотримували суттєвих надходжень у свої бюджети.  Самоврядці фактично мали вплив лише на 12% власних територій і були позбавлені можливостей ефективно планувати їх розвиток».

Відтепер територіальні громади самостійно ухвалюватимуть рішення щодо цих земель, що сприятиме розвитку сільськогоспвиробництва, залученню інвестицій, суттєво збільшить надходження до місцевих бюджетів. Разом із тим Рада громади сама визначатиме ставку земельного податку, 100% якого залишається в бюджеті ОТГ.

«Фактично, це поштовх для залучення інвестицій в об'єднані територіальні громади та наведення ладу. Адже плата за землю в окремих бюджетах займає друге місце по надходженнях, це дуже серйозний ресурс», – наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Наразі Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ. 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ