Про це директор УІНП Володимир В’ятрович розповів «Главреду».

За словами історика, ініціатива вилилася у законопроект, який був обговорений з громадськістю. Нині оновлений варіант документу є на сайті інституту.

«Ми повернули в якості вихідного 1 травня (раніше ми пропонували позбавити його вихідного статусу), але ми змінили формат цього свята — тепер ми говоримо про Свято праці, а не Міжнародний день солідарності трудящих. Натомість ми залишили в силі нашу пропозицію про перенесення вихідного з 9 травня на 8 травня, про переформатування 8 березня як Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок і запропонували позбавити його статусу вихідного», - зазначає В’ятрович.

За його словами, законопроект подали на затвердження Кабміну, але наразі він не затверджений, бо отримав зауваження з боку Міністерства культури.

«Нещодавно ми домовилися, що проведемо ширші консультації за участі громадськості з Міністерством культури, аби, можливо, подавати цей законопроект як урядовий. Якщо цього зробити не вдасться, то маємо вже підтримку значної кількості народних депутатів, тож будемо подавати його як депутатський законопроект. Я вважаю, що для країни це буде надзвичайно важливий крок вперед. Це — продовження декомунізації. Тому що ми нарешті повинні припинити жити синхронно з державою-агресором», - вважає Володимир В’ятрович.

ІА "Вголос": НОВИНИ